Alkoholizm - Pomoc

Pomagamy wszystkim uzależnionym, i nie tylko. : )

Ogłoszenie

To forum, jest przeznaczone do pomocy terapeutycznej osobom mającym problem związany z używaniem alkoholu. Również osobom, które w rodzinie mają osobę uzależnioną od alkoholu, lub innych substancji. Naszym zadaniem jest udzielanie informacji na temat choroby alkoholowej, wsparcie, i pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych związanych z uzależnieniem. Nie prowadzimy tu profesjonalnej terapii - możemy podpowiedzieć gdzie taką terapię można odbyć i na czym to polega. Osoba prowadząca forum ma doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi jako terapeuta uzależnień.

#1 2013-02-28 08:27:00

 Kaisa :)

Administrator

Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 9
Punktów :   

Jak się dowiedzieć czy mam problem z używaniem alkoholu ?

Często byłam pytana przez znajomych czy ich picie jest w normie? Co to znaczy w normie ... hmm. Oczywiście jest jakaś
norma, ilość wypijanego alkoholu inna dla kobiet i inna dla mężczyzn ale ja przeważnie odpowiadam; spróbuj nie używać alkoholu przez jakiś czas, np w sierpniu, ponieważ jest miesiącem trzeźwości spróbuj nie pić i zaobserwuj jak się czujesz? czy masz poczucie braku czegoś ? czy jesteś rozdrażniony ? czy z niecierpliwością czekasz kiedy ten okres się skończy ? Może na początek spróbuj nie pić w weekend jeśli zawsze pijesz w tym czasie! Jeśli zaczynasz się zastanawiać co z Twoim piciem, zaobserwuj siebie i odpowiedz sobie na pytanie do czego, tak naprawdę służy Ci alkohol?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pldomki letniskowe sobieszewo przewóz osób Holandia Papuge.pl