Alkoholizm - Pomoc

Pomagamy wszystkim uzależnionym, i nie tylko. : )

Ogłoszenie

To forum, jest przeznaczone do pomocy terapeutycznej osobom mającym problem związany z używaniem alkoholu. Również osobom, które w rodzinie mają osobę uzależnioną od alkoholu, lub innych substancji. Naszym zadaniem jest udzielanie informacji na temat choroby alkoholowej, wsparcie, i pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych związanych z uzależnieniem. Nie prowadzimy tu profesjonalnej terapii - możemy podpowiedzieć gdzie taką terapię można odbyć i na czym to polega. Osoba prowadząca forum ma doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi jako terapeuta uzależnień.

#1 2016-04-10 14:19:28

 kibic19

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-09-21
Posty: 12
Punktów :   

Rozwój świadomości

  Oto dwa­dzie­ścia wska­zó­wek uczą­cych pro­wa­dze­nia w pełni świa­do­mego życia. Dzięki nim nauczysz się dema­sko­wać ilu­zje mate­rial­nego świata oraz zmy­słów. Każdy z punk­tów wymaga głę­bo­kiego prze­ana­li­zo­wa­nia i nie jest łatwy w reali­za­cji. Codzienne życie dostar­cza tak wielu bodź­ców, że zapa­no­wa­nie nad samym sobą wydaje się zada­niem ponad siły. Jeśli się jed­nak dobrze przyj­rzysz poniż­szym wska­zów­kom, z pew­no­ścią dostrze­żesz drogę, która dopro­wa­dzi do upra­gnio­nego celu.

8)

1.  Umysł jest fun­da­men­tem ist­nie­nia wszech­świata oraz jego osta­tecz­nym odbiorcą.
2.  Wszystko jest jed­no­ścią – od zwy­kłego zia­renka pia­sku na pustyni po ludzką duszę. Nie ist­nieje nic, co mogłoby być odłą­czone od reszty.
3.   Każdy czło­wiek dys­po­nuje siłą równą potę­dze całego wszech­świata.
4.   Ludzie doświad­czają w swoim życiu tylko tego, czym są w swej praw­dzi­wej natu­rze.
5.   Każdy akt woli czło­wieka jest aktem twór­czym.
6.   Jest w czło­wieku niczym nie­ogra­ni­czona moc, dzięki któ­rej może doko­nać wszyst­kiego, co tylko zapra­gnie.
7.   To, czym ludzie zaj­mują się w swo­ich umy­słach jest ośrod­kiem rze­czy­wi­sto­ści. To, co omi­jają w myślach nie ist­nieje jako część ich świata.
8.   Rze­czy­wi­stość jest jak zwier­cia­dło. Przyj­mie taki kształt, jaki ludzie nadają swo­jemu wnę­trzu.
9.   Czło­wiek mode­luje świat swoim umy­słem, ale rów­nież świat wpływa na kształt ludz­kiego umy­słu. Są ze sobą wza­jem­nie powią­zane i uza­leż­nione od sie­bie – jeden bez dru­giego nie jest w sta­nie funk­cjo­no­wać pra­wi­dłowo.
10.   To, co naj­cen­niej­sze czło­wiek nosi w sercu. Uczu­cia okre­ślają gra­nice jego zdol­no­ści i osią­gnięć.
11.  By emo­cje miały moc kształ­to­wa­nia świata, muszą zostać oczysz­czone z zazdro­ści i nie­umiar­ko­wa­nego pożą­da­nia.
12.  Wszyst­kie prawa i zasady są tylko tym­cza­so­wymi zało­że­niami, które wyni­kają z braku peł­nej wie­dzy o sobie i wszech­świe­cie. Nadej­dzie czas, kiedy każde z tych praw będzie mogło zostać oba­lone bądź sko­ry­go­wane.
13.  Każdy ele­ment rze­czy­wi­sto­ści jest jej maleń­kim obra­zem. Wszystko wygląda w swej natu­rze dokład­nie tak samo – zarówno w makro-, jak i mikro­skali.
14. Line­ar­ność czasu jest ilu­zją powstałą w wyniku per­cep­cyj­nej pomyłki. Tak naprawdę nie ma ani prze­szło­ści, ani przy­szło­ści. Wszystko „toczy się” dokład­nie w tej samej chwili. Jedyną praw­dziwą formą wiecz­no­ści jest teraź­niej­szość.
15. Każda zmiana – nawet nie­wielka – ma wpływ na cały wszech­świat. Jeśli znisz­czymy jedno maleń­kie zia­renko pia­sku na pustyni, zmieni się cała rze­czy­wi­stość. Z per­spek­tywy czło­wieka, być może nie będzie widać tej zmiany, ale to nie zna­czy, że jej nie było.
16. Każdy czło­wiek może się zmie­nić, jeśli uważa, że zmiana jest konieczna. Nie potrze­buje do tego celu czer­pać siły i odwagi z zewnątrz. Wystar­czy jego wła­sna moc.
17. Spo­sób w jaki czło­wiek wiąże się z rze­czy­wi­sto­ścią oraz innymi isto­tami żyją­cymi, okre­śla to, jak będzie trak­to­wany przez oto­cze­nie.
18. Doświad­cze­nia w życiu czło­wieka – zarówno nega­tywne, jak i pozy­tywne – mają swoje źródło w jego wła­snych uczu­ciach i pra­gnie­niach.
19. Dzia­ła­nie czło­wieka jest uza­leż­nione od jego prze­ko­nań, poglą­dów i wiary.
20. Czło­wiek powi­nien być dokład­nie tym, czego ocze­kuje od życia. Nikt za niego nie będzie two­rzył; nikt go nie zastąpi w dzia­ła­niu.


Jestem, kim chcę być....

Offline

#2 2016-04-10 14:21:49

 kibic19

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-09-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Rozwój świadomości

Decy­zje, które podej­mu­jemy każ­dego dnia, są oparte na współ­pracy z naszymi wewnętrz­nymi dorad­cami. Od tych decy­zji zależy jakość naszego życia.
: :
W więk­szo­ści przy­pad­ków naj­waż­niej­szym doradcą w naszym życiu, jest ten naj­bar­dziej krzy­kliwy, hała­śliwy i wyma­ga­jący — nasze ego. To on mówi: „ja tego chcę”, „ja tego pra­gnę”, „ja tego potrze­buję”, „bez tego nie mogę żyć”, „muszę to mieć”, „chcę to posia­dać”, „pra­gnę z nią być”. To on pcha nas do związ­ków, zmiany pracy, chce naszego więk­szego prze­ja­wie­nia się w życiu, chce, żeby­śmy byli doce­niani, zauwa­żani, żeby­śmy byli w cen­trum uwagi, żeby nasz wpływ na innych ludzi był zawsze widoczny, chce naszej domi­na­cji w życiu. To jest bar­dzo agre­sywny doradca, pro­wa­dzący nas przez kon­flikty, kłót­nie, napię­cia, emo­cje, łzy, dołki psy­chiczne, zała­ma­nia ner­wowe, lęki, urazy, zazdrość, dumę, gniew, prze­ra­że­nie, fascy­na­cję. Kie­ruje nas do bar­dzo sil­nych emo­cji, mak­sy­mal­nie je potę­guje i wypala nas. Kiedy ten doradca domi­nuje, nasze życie jest bar­dzo nie­prze­wi­dy­walne. Im wię­cej wła­dzy mu odda­jemy, tym z coraz więk­szym tru­dem panu­jemy nad swoim życiem.


Cał­ko­witą prze­ciw­no­ścią pierw­szego jest drugi doradca — zdrowy roz­są­dek, logiczne myśle­nie. Mówi nam: „trzeba”, „warto”, „opłaca się”, „dobrze to zro­bić”, „to zgodne z regu­łami,”, „tak jestem wycho­wany”, „prze­strze­gam zasad”, cza­sami ogrom­nej ilo­ści zasad, przy­tła­cza­ją­cych nas. One powo­dują, że każdy nasz krok jest upo­rząd­ko­wany, przy­wią­zany do okre­ślo­nych ogra­ni­czeń: „nie mogę zła­mać obiet­nicy”, „nie mogę zła­mać zasady”, „nie mogę źle wypaść w oczach rodzi­ców, mał­żonka, dzieci, współ­pra­cow­ni­ków, pra­co­dawcy”. To jest doradca, który cały czas nas kon­tro­luje, zmu­sza do oszczęd­nego emo­cjo­nal­nie zacho­wa­nia. Myśl, obli­czaj, kom­bi­nuj, znajdź dla sie­bie naj­lep­sze roz­wią­za­nie. To jest doradca, który jest cał­ko­wi­tym prze­ci­wień­stwem ego.

;D ;D
Jest jesz­cze trzeci doradca, o któ­rym mało kto wie, mało kto go spo­tkał i mało kto korzy­stał z jego pomocy. Tym doradcą jest nasza Dusza. Kiedy podej­mu­jemy decy­zje pod jej wpły­wem, wszystko jest ide­al­nie zrów­no­wa­żone, jest miej­sce zarówno dla emo­cji, jak i zdro­wego roz­sądku. Jed­nak jest jesz­cze coś. Pierw­szy doradca mówi: „chcę”, „pra­gnę”, drugi doradca mówi: „warto”, „opłaci się”, „tak wypada”. Trzeci doradca chce tylko jed­nego, mówi: „słu­chaj głosu swo­jego serca, musisz”. Wielu z nas prze­raża to słowo “musisz”, nie do końca to wszystko rozu­miemy, nie do końca akcep­tu­jemy. Pierw­szy doradca idzie na żywioł, drugi daje nam gotowe zasady, które zebrał od spo­łe­czeń­stwa, rodziny, wykształ­ce­nia, te zasady są bar­dzo sztywne, one gwa­ran­tują okre­ślony spo­sób życia. Głos Duszy opiera się na czymś zupeł­nie innym, on mówi: “musisz być sobą”, „musisz odna­leźć swoją wła­ściwą drogę”, która nie jest zwią­zana ani z ego, ani ze zdro­wym roz­sąd­kiem. Być połą­czo­nym z Duszą, tzn. być połą­czo­nym z Bogiem/Świadomością Wszech­świata. Ten głos zawsze mówi o tym, że musisz podą­żać za gło­sem swo­jego serca. Żeby zro­zu­mieć tego doradcę i podą­żać za nim, musisz zro­zu­mieć, czym jest Dusza.

8) 8) 8)
Kiedy połą­czymy się z Duszą, żyjemy z nią, wtedy docie­ramy do zro­zu­mie­nia, czego Dusza od nas ocze­kuje. Te ocze­ki­wa­nia są bar­dzo przej­rzy­ste, kla­rowne i proste.

Po pierw­sze, zaak­cep­tuj swoją dosko­na­łość w całej swo­jej nie­do­sko­na­ło­ści. To jest naucze­nie się, jak z każ­dej swo­jej wady zro­bić zaletę, zaak­cep­to­wa­nie swo­jej nie­po­wta­rzal­no­ści i wyjąt­ko­wo­ści w tym świe­cie, zaprze­sta­nie walki z sobą każ­dego dnia, zaprze­sta­nie zmie­nia­nia sie­bie, żeby zado­wo­lić innych. To jest życie, w któ­rym cie­szymy się z sie­bie takimi, jakimi jeste­śmy. Nie musimy niczego zmie­niać, nie musimy cały czas dopa­so­wy­wać się do ogól­nych nur­tów, ruchów, kie­run­ków. Musimy pozo­stać sobą w każ­dej chwili, w każ­dym momen­cie swo­jego życia.

Po dru­gie, zaak­cep­tuj nie­do­sko­na­łość świata w jego dosko­na­ło­ści. Kiedy akcep­tu­jemy sie­bie, prze­staje nam prze­szka­dzać nie­do­sko­na­łość innych ludzi. Tak samo jest ze świa­tem, kiedy akcep­tu­jemy jego dosko­na­łość, prze­sta­jemy sku­piać swoją uwagę tylko na jego nie­do­sko­na­ło­ści. Zaczy­namy rozu­mieć, że wszystko ma powód i cel ist­nie­nia, że wszystko cze­muś służy, wszystko do cze­goś pro­wa­dzi. Świat jest wspa­nia­łym poli­go­nem dla naszego dora­sta­nia, naszego zro­zu­mie­nia, naszej ewo­lu­cji. Kiedy speł­niamy te dwa warunki, zaczy­namy już widzieć moż­li­wość szczę­śli­wego życia w tym świe­cie i w tym ciele. Pozwala nam to być szczę­śli­wym przy wszyst­kich bole­snych i trud­nych wyda­rze­niach, które wypeł­niają nasz świat każ­dego dnia.

Po trze­cie, zaak­cep­tuj jedyną moż­liwą drogę swo­jego życia, zaak­cep­tuj wyjąt­ko­wość swo­jej Duszy. Zobacz w Niej drogę pro­wa­dzącą do połą­cze­nia i zro­zu­mie­nia Boga, na stałe, każ­dego dnia.


Jestem, kim chcę być....

Offline

#3 2016-04-10 14:22:45

 robinsin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozwój świadomości

Świadomość ro i rozwój duchowy jest przy tym bo dostrzegamy więcej co dzieje się w koło

Offline

#4 2016-04-10 14:23:38

 kibic19

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-09-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Rozwój świadomości

.....

Czasami wydaje nam się, że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny dysonans i niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie. Dlaczego tak jest? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnych kontaktach.(Phil Bosmans)


Jestem, kim chcę być....

Offline

#5 2016-04-10 15:07:15

 Niezależna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-10
Posty: 24

Re: Rozwój świadomości

Super temat! Ciekawa jestem dyskusji na ten temat. Mam nadzieje, ze dołaczy jeszcze parę osób i zrobi się przyjemnie.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Munchen inwestycje Budownictwo